Руската тенисистка Анастасия Павлюченкова: биография, спортна кариера, личен живот

Анастасия Павлюченкова - руски тенисист, носител на много международни състезания, провеждани под егидата на WTA и ITF. Многократно спечели в младши Големия шлем в сингъла, така и на двойки. В руския отбор достигна до финала на Фед Къп.

Предистория спортисти

Анастасия Павлюченкова S. е роден през юли 1991 г. в Самара. Семейството на бъдещите тенисистите почти цялото време да са ангажирани в различни видове спорт. Нейната баба играе баскетбол на професионално ниво, майка ми взе участие в различни състезания по плуване, а баща му - по гребане. Тази любов към спорта всели Павлюченкова семейство и техните деца.

Настя първи стъпил на тенис на корт в 6 години. Първият треньор е майка й, а след това по-голям брат Александър е бил ангажиран.

Junior кариера

Дебютът на руските тенисисти в международни състезания проведе през 2004 година. На турнира в Полша тя веднъж успя да влезе в полуфиналите, водещи много експерти да говорят за себе си като много обещаващ спортист.

Първият успех дойде младият тенисист на възраст от 14. Анастасия Павлюченкова в двойка с Джулия Solonitskoy спечели ITF турнир, провеждан в Санкт Петербург.

Една година по-късно, той се превърна в най-добрият спортист в състезанията на сингъл в италианския Casale Monferrato. Също така, в дует с Евгения Родина Анастасия спечели турнира в Подолск. С тези победи Павлюченкова се превърна в първата ракета на света сред юноши и девойки.

професионална кариера

През 2007 г., когато стана ясно, че младата рускиня чака светло бъдеще в тениса, семейството й взе решение за много сериозна крачка. За да Анастасия може да е по-продуктивно да се обучават родителите продават колата и се премества в по-скромен апартамент. С парите, те са в състояние да плащат за престоя и учат дъщерно дружество във Франция, където треньор й е добре познат наставник Патрик Mutorgla.

И резултатите не са били дълго в следващите. Тази година Анастасия Павлюченкова, тенис, за които се е превърнал почти чувство за целия живот, спечели на двойки в ITF турнир в Les Контамин-Montjoie, Минск и Поатие. Прави впечатление, че всички тези събития се проведоха на твърди повърхности, което стана "Crown" за руските спортисти.

Тази година видяхме дебюта на Анастасия в турнира от Големия шлем. На съдилищата Uimbildona тя е в състояние да отговарят на изискванията, но се спря на етапа на първия кръг.

2008 започна много добре за Анастасия. В рамките на две седмици, тя спечели на двойки в три турнира ITF - Vsevolozhsk, Москва и Белгия Torhout. Месец по-късно тя беше в дует с румънската тенисистка сорани Кръстев спечели първия конкурс, проведен под егидата на WTA, която се проведе в мароканския Фес.

Дори в четири турнира ITF Павлюченкова триумфира в сингъла. В допълнение към конкуренцията на килим в Минск, това беше най-доброто, на твърди кортове в Москва, Братислава и Поатие. Сравнително добре Анастасия Павлюченкова играе в тази година и в турнирите от Големия шлем. На съдилищата във Франция и Съединените щати, тя стигна до втория кръг, а в Uimbildone - в третия.

Постепенно набира безценен в различни състезания спортен опит, Анастасия всяка година, за да подобрят уменията си. През 2010 г. тя за първи път спечели в сингъла на турнира на WTA в Монтерей, а след това се повтаря неговото постижение в Истанбул.

през 2011 г. донесе 20-годишният руски спортна нови постижения. През януари, Анастасия Павлюченкова спечели турнира на двойки в Бризбейн, и отново през месец март най-добрият сингли кънкьор в Монтерей. На съдилищата на Ролан Гарос и US Open, тя успя да влезе в четвъртфиналите.

Благодарение на добрите резултати на Анастасия Павлюченкова, рейтингът е в списъка на най-добрите тенисисти в света е за записа за тринадесетия си място, е бил поканен в националния отбор за участие в турнира за Купата на Fed. Тук Русия достигна до финала, където губи от Чехия.

През 2013 Павлюченкова започва да тренира под ръководството на легендарния бивш тенисист Мартина Хингис. През януари, Анастасия спечели турнира на двойки в Бризбейн, след това отново спечели в Монтерей. През май, спортистът бе най-добрият сингли кънкьор в конкуренция на португалския Оейраш, а през септември, в дует с десен на Агнешка Радванска триумфира в Сеул. На Универсиадата в Казан тенисист спечели златен медал в двойни и сребро - в отборното класиране. В Фед Къп Анастасия Павлюченкова в руския отбор отново достигна до финала, където бе победен от Италия.

Също така успешно през тази година бяха изпълнения на турнира от Големия шлем. В двойки тя достигна до 1/4 финалите в Австралия и Франция.

Анастасия Павлюченкова продължава да зарадва феновете си страхотна игра и да спечели престижните турнири. спечели конкурса в Сидни, тя се удвоява - нещо положително за него започва през 2017.

Животът е тенис

Въпреки краткия срок на обучение и представления, Анастасия Павлюченкова се намери време за забавление. Тя обича да посетят футболни мачове, ходи на кино. Също така, той може да бъде видян на различни модни ревюта.