Колко половинки в баскетбола е разделен на игра?

Датата на раждане на една от най-популярните игри на 1891 се смята. От тогава, баскетбол е претърпяла сериозни промени, но популярността му от година на година само расте, увеличаване на броя на феновете в професионални мачове, както и привличане на много фенове, за да се пробва в такъв атрактивен спорт. В тази връзка, непрекъснато се появяват специални секции и спортни зали, както и популярни отчети с правилата на баскетбола.

Баскетбол - игра на милиони

Принципът на играта на баскетбол е съвсем проста - в противопоставянето между два отбора от по 5 играчи, печели този, който ще вкара най-много точки след срещата. За да добавите точки в съкровищницата на своя отбор играчи от двете страни са склонни да хвърля топката в противниковия кош, в същото време, в зависимост от площта на хвърляне, а разчита различен брой точки.

В зависимост от вида на конкуренцията, е решен и продължителността на играта. Общото е дефиниция, колко половинки (в баскетбола, наречени четвърта) среща ще бъде разделена. Всеки мач продължава 4 периоди от време, равен, след което, в случай на равенство, за извънреден труд. В този случай, въпросът за това колко последен път в баскетбола, не можете да се даде еднозначен отговор. Например, най-популярният в лигата - Националната баскетболна асоциация, четвъртия гейм на 12 минути, докато повечето други турнири определя продължителността на периода на 10 минути. Колко половинки в баскетбола е разделен на игра?

Колко време е баскетболен мач?

В хода на играта са постоянни малка пауза, поради което никога не може да предопределят колко дълго заседание. В края на 4 четвърти от мача може да се играе допълнително време, а в случай на равенство в точките на следващия - още повече. Треньорите на всеки отбор по време на спирането на играта имат възможност да вземе кратка почивка, а зад тях остава правилният избор - дали да се използва, и ако е така, колко време прекъсвания за игра? В баскетбол, всяка страна се дава възможност до 5 пъти за да направите пауза в редовното време - два пъти през първата половина, три пъти - през второто. Също така, по време на всяка една от треньорът на допълнително време, получава шанса да пробие друг.

Всеки баскетболен мач е свързан с голям физически натоварвания, заради това, което треньорът трябва да се променя състава на хода на заседанието, което също увеличава продължителността на играта. Познаването на състоянието на играчите си, инструкторът определя кой ще дойде на мястото и колко половини. В баскетбола, често е тактика на правилните замествания носи крайния успех, като се поддържа свежестта баскетболисти за дълго време.

В резултат на това, като се има множество срещи арбитър спира изпълнението дузпи и технически паузи между квартали, всеки официална среща в баскетбола трае средно около 1, 5-2 часа. Любителите на едни и същи, да може да се определи от колко половини по баскетбол за споделяне на играта си и това, което може да варира продължителност този път много по-свободно. Колко половинки в баскетбола е разделен на игра?

Най-дългият мач в историята

случаи на две, три или повече допълнително време са доста редки в историята на света на баскетбола. Така че, като част от НБА, основана през юни 1946 г., официално регистриран само 12 игри, които допълнително време, за да назначат повече от три пъти. В резултат на това най-дългия мач в чужбина Националната лига бе на среща, "Милуоки Бъкс" и "Сиатъл Суперсоникс", която разкри най-силните едва в края на петия извънреден труд.

Но сегашната световния рекорд вписана в Книгата на рекордите на Гинес, е благотворителен мач в Манила, столицата на Филипините, насочена единствено към рекорд актуална информация за продължителността на срещата. 24 баскетбол за повече от 120 часа в режим на възхитени зрители с една вълнуваща игра, която приключи с невероятен резултат за официални мачове - 16 783: 16 732! В усилията си да останат на място максималното време, играчите почти не се грижат за отбрана, и яде, отпочинали и спяха на трибуните в непосредствена близост до детската площадка.