Алексей Berezutski: биография, постижение

Алексей Berezutski - известен руски футболен защитник. Играч на националния отбор. Многократно победител на шампионата и Супербоул на страната.

между водна топка и баскетбол

Алексей Березутски е роден в Москва през 1982 година. Той има брат близнак, който е по-възрастен от него, като за 20 минути. Той също е професионален футболист. Сега те са заедно в полза на клуба ЦСКА и руския национален отбор.

Майка им е работил като счетоводител, а баща му - учител по физическо възпитание, така че любовта на спорта те са имали още от детството. В началното училище, заедно с футбол, ангажирани с водна топка. Но в крайна сметка избра по футбол училище "Промяна". Първият им треньор е Владимир Lopatin.

Алекс и брат му вече се очертаваше връстници високи, дисциплина и фина физика. На 15-годишна възраст, те изпадна от елитната дивизия шампионски младежки школи. Братя смятат сериозно да се ангажират с футбол, преминали към баскетбола. Време училище отбор "Торпедо-ЗИЛ" покани бившия си нападател "Avtozavodtsev" Владимир Kobzev. Скоро известния треньор Борис Игнатиев започна да ги привлече към игрите за първия отбор.

дебютира в професионалния спорт

В професионален екип Алексей Berezutski прави своя дебют през 2000 година. Той е на 18 години. В първа дивизия, където е отишло отвъд "Торпедо-ЗИЛ" в Томск в мач срещу местния "Том". Berezutski играе в стартовия състав. Метеорологичните условия са били доста nefutbolnoy - 7 градуса по Целзий. В резултат на това срещата завърши наравно, 0: 0. След като прекара още един мач за "Торпедо", Berezutski продължи заем, за да Новоросийск "Черноморец", говорейки в големите първенства. Елитът на руския футбол Алексей Berezutski направи своя дебют през март 2001 година. Той влезе като резерва в мач срещу Москва "Спартак". В самия край на "червено-белите" извади победа с 2: 1.

Скоро играта срещу "Rostselmash" Berezutski вкара първия си гол в големите първенства. точна му удар в началото на второто полувреме спаси "Черноморец" от поражение (1: 1). Като цяло, той прекарва 14 novorossiytsev мачове.

Според резултатите от началото на сезона, "Черноморец" завърши последен и изпада втората лига.

ЦСКА

В ЦСКА дебютира през май 2002 г., Алексей Berezutski. Биография на спортист по това време е напълно свързан с футбола. Бранителят напусна терена в мача срещу столичния "Торпедо". Първоначално конкуренция в неговата позиция е висока. Berezutski съперничат Semberas, Evsikova и Dai, но в крайна сметка успя да спечели място в стартовия състав.

Още през 2003 г., той играе във всички мачове от шампионата от първата минута, първо спечели златните медали на руския шампионат.

С ЦСКА досега свързан биографията му. Алексей Berezutski, чиято снимка е редовно хитове на страниците на спортните вестници, клубът спечели шест руски първенства, пет пъти стана сребърен медалист и два пъти - бронз. 7 пъти печели Купата на страната, шест пъти стана собственик на Супербоул.

Като цяло, "армия" е похарчил 317 мача и отбеляза 6 гола.

Лига Европа

В Европейския арената също успешно изпълнена Алексей Berezutski. Фото защитник винаги се получава в докладите ЦСКА мачове в Европа. Най-успешните беше сезон 2004/2005. ЦСКА започва да се изявява в Шампионската лига. В кръг върха втория предварителен азербайджански "Neftchi" (0: 0, 2: 0), а третият - Шотландия "Рейнджърс" (2: 1, 1: 1). В груповата фаза на руския клуб е в една група с английския "Челси", португалския "Порто" и френската "PSG". След нулевото равенство в Португалия и домашна победа над французите (2: 0) в екип Berezutski имаше всички шансове да продължи борбата.

Ситуацията се променя два поражения от "Chelsea" (0: 2 и 1: 0). След това, "ЦСКА" загубени "Пристанище" у дома. В последния кръг те са имали партия да победи ПСЖ и се позовава на факта, че португалските губят точки в мача срещу Англия, които вече са си осигурили първото място. ЦСКА се справи с - Semak хеттрик, с което да московчани победа в Париж 3: 1. Въпреки това, "Пристанище" грабна победата от "Челси", 5 минути преди последния съдийски сигнал. ЦСКА зае трето място в групата, продължава представяне в Лига Европа.

"Войниците" незабавно да приложат в 1/16 на португалски "Benfika" (2: 0, 1: 1) и след това преминали Белград "Партизан" (1: 1, 2: 0) и френската "Озер" (4: 0 0: 2).

В полуфиналите, руснаците по време на парти вързани с италианския "Парма" 0: 0, и Дома победени противник с 3: 0. Така ЦСКА се появи на финала на Лисабонската "Спортинг". След първи път "ЦСКА" загуби с 0: 1. Повратният момент дойде в 56-та минута, когато Алексей Berezutski изравни. Тогава Жирков и Вагнер Лав донесе въпроса към своя край. Спечелването на 3: 1. ЦСКА Москва - Купа на УЕФА.

Екипът на Русия

Руският отбор Berezutski действа от 2003 г. насам. В разгара на успеха си, той е бил през 2008 г. на Европейското първенство в Австрия и Швейцария.

Руски отбор по чудо удари на Европейското първенство, достигайки еврото от второто място, само чрез домакинската загуба в последния кръг на британците.

Euro руснаци съперници са испанци, шведи и гърци. В дебютния си мач на отбора Berezutski претърпя съкрушително поражение от Испания на 1: 4. Въпреки това, след като благодарение на две победи над Гърция (1: 0) и Швеция (2: 0), публикувано в плейоф от второто място.

Изключително е четвърт-финалния мач. Сметка в началото на второто полувреме, Павлюченко отвори. 5 минути преди последния съдийски сигнал, холандците бяха спасили от поражение ван Nisterloy. Победителят се определя в продълженията. Torbinski и Аршавин направи Русия в полуфиналите.

В борбата за достъп до решителен кръг на Евро руснаците отново са отстъпени на Испания (0: 3), като по този начин печели бронзов медал.