Евгени Романов: недооценен руски боксьор в тежка категория

Евгени Романов - боксьор, говорейки на ниво аматьор в категория до 91 кг. Три пъти той стана сребърен медалист на Русия и след като спечели националния турнир. След началото на кариерата му приключи пет години като спорт служител на, и след това се връща на ринга в статута на професионален спортист.

Начало на пътя

Евгени Романов е роден в Волгоград през 1984. Когато той беше на дванадесет години, неговият баща го изпраща в раздела за бокса, където първият му наставник беше Владимир Павлович Makienko. Той е бил обучение за дълго време, докато през 2012 г. не се предава на Александър Сергеевич Chernoivanova.

Резултатите са доста бързо. Евгени Романов стигна до бокса на 12 години, а в 13 започва да пътува до конкурса. Всичко започна с регионален мащаб - полето на шампионата, на SFD. В 14 години, обещаващ тийнейджър спечели националния шампионат сред юноши и девойки.

Евгени Романов започна с тегло категория в размер на 57 кг, година след година, превръщайки се в по-тежко разделение. Що се отнася до нивото на младежта през 2002 г., той играе един сезон в теглото категория нагоре до 81 кг.

Junior Волгоград човек продължи да спечели своите връстници, излиза вече и на международно ниво. Въз основа на победата Романов на Европейското първенство по младежта във Варшава, на Световното първенство в Корея. Той е считан за един от най-перспективните момчета от неговото поколение.

Преходът към нива възрастни

Не можем да кажем, че Евгени Романов претърпя сериозни проблеми с адаптацията към ниво за възрастни. Още през 2005 г. при първия си шампионат на Русия "Golden Boy" на Волгоград той достигна до финала, където губи само виден Александър Алексеев. Как тогава той каза Юджийн, той в началото на кариерата си възрастен абсолютно не се чувствам срамежливост на никого, освен само най-вековни бойци, сред които бяха Алексеев, Romanchuk, Chahkiev. На следващата година, Романов повтаря неговото постижение, като спечели националния шампионат среброто. На финала той не е имал шанс да Роман Romanchuk, който тогава беше на върха на форма и не са имали равни.

През 2007 г. volgogradets безуспешно извършва в първенството на Русия, обаче, той е направил едно незабравимо постижение от обичайното златен медал. В мач Играй Русия срещу САЩ, нокаутира американец Deonteya Уайлдър, а в действителност в аматьорски бокс, за да е особено трудно, тъй като състезателите са защитени от каски, бори последно по-малко.

Тогава никой не знаеше, че победи в тежката категория на САЩ след няколко години ще бъде световен шампион сред професионалистите, така че не е много силен победа в Юджийн Романов кариера.

Неспортсменското принцип и пет години пауза

През 2008 г. руският Евгени Романов шампионат отново достигна до финала и губи отново, този път Егор Mehontsevu. След тази победа, той успешно да се извърши на международно ниво, като спечели световната титла, европейско първенство.

Една година по-късно, спортистът все още успява да постигне целта си и да спечели национален шампионат, нарушавайки обида серия от три загубени финала. Според принципа на спорта подбор, а именно Евгени Романов трябваше да представлява Русия в големи турнири на годината като национален шампион, но лидерите са третирани различно. И на световното първенство и европейското първенство отново отидох Егор Mekhontsev, който пропусна републиканското първенство.

Евгени Романов беше възмутен, защото той прекарва няколко години упорито отиде до целта си, редовно участва във финалите и успя да спечели в крайна сметка, но не получи шанс да докаже себе си на международно ниво. Усещайки безполезността на продължаване на заетостта от бокса, той приключи аматьорския си кариера. Като вид почивка, Евгени Романов започнал да работи в родния си спортен комитет на региона Волгоград, участващи в организирането на различни спортни събития.

Връщане към пръстена

За изненада на всички през 2016 г. Евгени Романов се върна на ринга вече в ранг на професионален боксьор. Мениджър спортист стана местен промоутър Виктор Василиев. Докато спортистът е имал само четири мача, три от тях в южната част на Русия.

Въпреки това, по време на този кратък период от време той вече е създадена себе си като страховит перфоратор с мощен удар с двете си ръце. Най-впечатляващата победа бе спечелен над руския шампион сред професионалистите Владимир Гончаров, когато Романов почука силен противник в първия кръг.

Сега можете да очаквате по договора Eugene сериозни организаторите, които ще му осигурят боевете с най-силните боксьори.