Тенис играч Алиса Клейбанова: носител на невъзможното

Алиса Клейбанова - тенис, в която две хилядна е считан за един от най-обещаващите млади спортисти. Въпреки това, тя трябваше да изтърпи сериозен мач с ужасна болест, а след това само по себе си завръщане в съда беше голям подвиг за Алис.

Започнете

Алиса Клейбанова е родена в Москва през 1989 година. Майка й работи като биолог, а баща му е работил в Misa, а след това реши да направи своята работа и скоро начело собствената си химическа компания. Родителите искат да си вземат дъщеря си по делото и да го записват веднага на няколко секции, които включват гимнастика, плуване, танци.

За тенис Алиса Клейбанова се научили на възраст от четири години, всичко започна с обичайните игри с майка му. Въпреки това, Наталия Левин, майка на момичето се оказа много фокусиран и уверена жена. Тя се научи много треньор тенис обучение на лидери и започнали собствен Алис.

Нещата отидоха гладко и след девет години на практикуване у дома с майка си Клейбанова бе отличен млад спортист, успява да победи по-напредналата им връстници.

Начало на професионална кариера

На възраст от четиринадесет, тя каза сбогом на детството и началото на кариерата си като професионален тенисист. Junior период е доста добре за Алис, тя беше третият играч в света сред жените, успешно играе в по двойки в турнирите от Големия шлем младежта. Първият му турнир Алиса Клейбанова спечели през 2003 г., идва до крайния ITF състезанието в Китай с награден фонд от 15 хиляди долара. Всяка година тя набира скорост и успешно се опитва ръката си по време на голяма серия турнир ITF редовно събиране победи в двадесет и пет-осемхилядник. В продължение на няколко години тя е спечелила почти десет титли и печели достатъчно рейтинг да участват в най-големите турнири на WTA.

По това време, доста се оформи и стил на игра обещаващ тенисист от Москва. Тя разполага с мощна служи, сериозно усложнява приемането на топката за противниците. В допълнение, тя имаше голямо бекхенд, бекхенд, което й помогна по време на продължителна тактически лотария.

В връх форма

До 2008 г. Алиса Клейбанова разбива в стотици от най-силните тенисистки и последователно участва в турнирите на WTA. Тя се редуват с успешни изяви в единични и двойни стаи, както и колега Алис е известният Йелена Янкович, се смята за един от най-силните атлети на две хилядна.

През 2008 г. московчанин започва да се появява на турнирите от Големия шлем. Най-големият успех тя е постигнала на любимата си трева. На турнира в Уимбълдън дебютант деветнадесет като проби през сито на квалификацията и успя да достигне до четвъртия кръг на състезанието.

са били в състояние да влезе в основната фаза на конкурса, Алис и Откритото първенство на САЩ през същата година, в която, обаче, летял на сцената на втория кръг. Най-успешните по отношение на спорта за Клейбанова започна през 2010 година. Отнема две титли на WTA, както и играят на финала на престижния турнир шампионите. Освен това, всички дела са били извършени на твърд, което не се счита за фаворит Алис покритие. По-рано тази година, тя спечели турнира в Quale Лумпур, побеждавайки легендарния Елена Дементиева, а през септември, за да отпразнуват победи над Клара Закопалова в Сеул.

Между двете победи от Москва загубил на финала на турнира на WTA Ана Иванович, който по това време е считан за един от най-силните тенисисти на планетата.

Alice Клейбанова: болест

Основното предизвикателство в живота на Алис не беше друго спортно събитие, ужасна болест. В продължение на няколко години тя страда от постоянни заболявания, но голяма форма на скрити дефекти в здравеопазването. Едва след продължителното лошо здравословно състояние тя е дошъл пълни диагностика разбира се, след което тя преживя ужасна диагноза - лимфом на Ходжкин, форма на рак, който засяга лимфните възли спортисти.

През юли 2011 г. Алиса Клейбанова обяви пред света, че е сериозно болен и е принуден да прекъсне кариерата си, за да спаси живота си.

Болест застрашава не само здравето, но и живота на талантливи спортисти и слънчево момиче. Алис пое курс на лечение в Италия. Мрачен, дъждовно време на есента в Москва не е най-добрият начин да се отрази на състоянието на тениса. Като резултат от смелото спортист спечели категорична победа над болестта и започва да тренира веднага след лечението.

Връщане

През 2012 г. Алиса Клейбанова се връща в съда след курс на лечение за тази ужасна болест. Според нея, най-важното постижение й е фактът, че тя е в състояние да се върне към активна кариера. Тя започва с малки турнири на ITF, която е в състояние да вземе друго заглавие.

По-късно, тя продължи движението си на по-големите състезания. Алис е направила втори кръг излизане на Откритото първенство на САЩ, стигнали до четвъртфиналите на турнира за Купата на Кремъл, а след това участва във финалния мач от турнира за Купата на Конфедерациите.

От известно време, смело момиче прекъснат кариерата си поради натрупани травми, но продължава да се състезава днес, след като спечели няколко ITF турнири серия.