Биатлон Pursuit - това е ... Всички преследване

Биатлон - много ефектен спорт, има значителен брой фенове и почитатели по цял свят. Но по време на състезанието понякога използва термини, които не са съвсем ясни за начинаещи. Например, вие знаете, че това е - Pursuit биатлон? А има и много думи. Ще се опитаме да разглобите напълно този термин.

pasyut Биатлон: стойност

Думата идва от английски език. преследване - "преследване". Всъщност, преследване биатлон - преследване. С отстояния, както следва:

• 7, 5 km - за момичета;
  • 10 km - за жени, момчета, юноши и девойки;
  • 12, на 5 км - за юноши и мъже.

Тя има четири огневи точки. В повечето случаи, извършен от резултатите от спринта (с отделен старт на състезанието). Въпреки това, може да се отбележи случаите, когато квалификацията за преследване е масов старт или отделните раси.

Какво е това - Pursuit биатлон? Атлети в този случай трябва да отидат 5 кръга:

• За 1, 5 km за момичета.
  • На 2 км от младите мъже, жени и юноши.
  • На 2, 5 км - юноши и мъже.

История biatlonskoy Pursuit

Биатлон Pursuit - това е доста младежки вид на конкуренцията. За първи път в официални международни състезания той се проведе 1-ви декември 1996. Това се случи на 1-ви кръг от Световната купа 1996-1997 GG. в Лилехамер (Норвегия).

След преследване е включена в Световното първенство. Трябва да се отбележи, че първият победител в дисциплината стана руски гражданин Виктор Maygurov. Жените премиера триумф празнува биатлонистка Магдалена Форсберг от Швеция. Но дебют на преследването на Зимните олимпийски игри през 2002 г. е бил в Солт Лейк Сити. Отново, ние се отбележи, че победителите тук станаха Оле Ейнар Berndalen от Норвегия и Олга Pyleva на Руската федерация.

Регламент на състезанието

Научихме, че означава преследване биатлон. Нека погледнем на правилата на този конкурс да има за него по-добра идея:

• Право да участват в преследването на най-добрите спортисти имат 60 предишни състезания. Ако някой от тях откаже да продължи състезанието, той взе най-доброто от останалите 60 рубеж.
  • Начало на спортистите се извършва по реда, по никакъв начин те се записват в протокола от приключване на конкурса, резултатите от които провеждат Pursuit.
  • По този начин, като затрудненията, ще започне да изостава на победителя в спринт постигне покритие. Или половината от разликата с спечели първо място в индивидуалната надпревара.
  • Първата и втората ударът - от легнало положение, третата и последна - подреждане.
  • местоположения в огневата линия са ангажирани в зависимост от времето на пристигане на стрелбището. Но в същото време при първите рубеж снимане се намират на строго стартовите номера.
  • Един приплъзване е свободен спектър, чиято дължина - 150 метра.
  • Тези спортисти, че зад лидера в пълната гама от дистанционно, отстранява от участие в конкурса. Спомнете си, че кръгът е 2, 5 km - юноши и млади мъже, на 2 км - младите мъже, жени и юноши, на 1 км - момичета.

Изключенията от правилото

Когато говорим за понятието "Преследване" в биатлона, ние се отбележи, че в този конкурс не е позволено да има двама победители. Ако системата на времето не може да се определи кой биатлон дойде до финалната линия преди завоя към системата на т.нар фото-финала. Само веднъж по време на преследването, беше обявено двама победители - по Световното първенство от 2003 г., в Русия Ханти-Мансийск. Тогава един от присъстващите на конкурса блокира photofinish камерата на затвора, в резултат на което по време на приближаването на края на състезанието две в същото време, за да изберете най-добрите рубеж не е възможно.

, което е интересно Pursuit?

Ние знаем какво е то - Pursuit биатлон. Но това, което е толкова интересен за любителите на този спорт? Няколко отговори:

• спортисти започват за закъснение, което се определя по време на спринт.
  • раса самата интересен и - първи разстояние от победителя в миналото мача. Неговата задача - доколкото е възможно, за да избягат от преследвачите си, които говориха други спортисти.
  • За по биатлон, който не е показал по-добри резултати в спринта, преследването - чудесна възможност да "получите дори."
  • По време на това събитие голяма роля стрелба, а не на сравнително късо разстояние ски състезание.
  • За преодоляване на наказание кръга в биатлонистка се решаващи 20-25 секунди.
  • Pursuit - конкуренция в които спортистът може да играе 20, 30 или дори 40 позиции. Ето защо, от трета страна дузина тук е реалистично да се вземе наградата, а биатлонистка на Г-20 може да претендира дори златен или сребърен медал.

Други състезания биатлон

В заключение, нека разгледаме останалите сортове biatlonistskih състезания.

Индивидуални раса. Най-старата дисциплина в биатлона - първото състезание се проведе през 1958 г.. В същото време тя е една от най-трудните - спортистът трябва да мине 15-20 км на ски и все още показват почти 100% точност. Наказание - увеличаване на общото време на една минута. Четири огневи позиции - две постоянни и две податливи. Маса започне. Млади и най контакт дисциплина. Всички участници ще започнат веднага и се конкурират помежду си в реално време. Най-елитната надпревара - то само лидерите на генералното класиране. Разстояние - 12, 5-15 км, 4 пожарни точки. Фина - 150-метровия кръг.

Sprint. Класическият състезанието, без които разходи, няма конкуренция. Спортистите минават разстоянието в стартовите им номера - в 4, 5 минути. Това е най-краткото състезание - 7, 5-10 км. Две стрелба 5 изстрела - лъже и изправяне.

Релето. Екип на конкуренцията - група назначени на национална основа. Всеки конкурс участва един спортист от всяка страна; всичките четири рубеж. Започнете - на свой ред. Разстояние - 6-7, на 5 км. В същото време има стрелба 8 вместо 5 пъти, но също така трябва да се удари пет цели.

Смесен реле. Характеризира се с това, че в него участват двама мъже и две жени.

Тук ние подредени понятието "преследване" по биатлон. Освен това сега вече са наясно с основните характеристики и други видове състезания в този спорт.